Sertifika ve Sınavlar

SERTİFİKA

Avrupa Ortak Dil Kriterleri’nde belirlenmiş dil seviyelerine göre düzenlenmiş olan kurslarımızda, iletişim ve öğrenen odaklı eğitim uygulanmaktadır. Buna göre kurs ve sertifikalarımız A1-A2 (Temel Seviye), B1-B2 (Orta Düzey) ve C1-C2 (İleri Düzey) olarak yapılandırılmıştır. Buna göre kurslarımız A1 düzeyinden başlayarak C2 düzeyine kadar devam eden 6 kurdan oluşmaktadır. Dersler; alanlarında uzman, akademik kariyer sahibi öğretmenler tarafından verilmektedir.

Türkçe kurslarında temel, orta ve ileri kurları bitiren kursiyerlere sertifika verilmektedir. Ayrıca Türkçe dil bilgisini derecelendirmek isteyen öğrenciler için Türkçe Seviye Tespit Sınavı da yapılmaktadır.

Türkçe Seviye Tespit Sınavı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜTÖM) tarafından hazırlanan Türkçe Seviye Tespit Sınavı; OkumaDinlemeYazma ve Konuşma olmak üzere 4 ana bölümden oluşmaktadır.

Sınav sonuçları, Avrupa Dil Portfolyosu’na göre değerlendirilmektedir. Buna göre düzeyler şu şekildedir:

A1 – A2 (Temel Seviye)
B1 – B2 (Orta Seviye)
C1 – C2 (İleri Seviye)

Sınavdan alınacak olan sonucun yeterli olup olmadığı, belge ile başvurulacak kuruma bağlı olmakla birlikte A1 ve A2 seviyesinin genel anlamda başarısız olduğu kabul edilmektedir. Sınav sonucunda verilen belgenin Türkiye’deki tüm üniversitelerde geçerliliği bulunmaktadır.

Sınav sonuç belgeleri, sınavdan bir sonraki iş günü teslim alınabilir.

Sınav için gerekli evraklar:

• Pasaport fotokopisi
• Sınav ücretinin yatırıldığını gösteren banka makbuzu (Sınav ücreti 150 TL’dir.)

Biz Sizi Arayalım!

Sorularınıza anında yanıt alın