Başvuru

Kurslarımıza katılmak için aşağıdaki belgeleri edinmelisiniz:

1. Fotoğraf
2. Pasaport
3. Başvuru ücretini yatırdığınızı gösteren banka makbuzu

Evraklarınız kontrol edildikten sonra, ülkenizdeki Türk Büyükelçiliğinden (ya da Türk Konsolosluğundan) “Öğrenci Vizesi” alabilmeniz için size “Öğrenci Kabul Mektubu” verilecektir.

Yurt dışından öğrenci vizesi almak isteyenlerin, öncelikle İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜTÖM) ile yutom@yeniyuzyil.edu.tr adresinden iletişim kurmaları gerekmektedir.

Bu birimin yönlendirmesi sonucu kendilerine verilecek banka hesap numarasına 150 TL havale ederek öğrenci kabul mektubu talebinde bulunurlar. Bu belge ile bulundukları ülkenin Türk Büyükelçiliğine öğrenci vizesi için başvururlar. Türkçe kurslarına katılmak isteyenlerin öğrenci kabul mektuplarını Türkiye’de bulunan yakınları aracılığıyla İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden almaları da mümkündür.

Kursa katılacak kişiler vizelerini aldıktan sonra eğitim almak için İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde kayıt yaptırırken öğrenci kabul mektubu için yatırmış oldukları 150 TL kurs ücretinden düşülür. (Öğrenci kabul mektubu için yatırılan ücret kesinlikle iade edilmez.)

Vizenin onaylanma işlemi ve işlem süresi tamamen konsolosluğa bağlı olup YÜTÖM’ün işleyişe müdahale etmesi söz konusu söz konusu değildir.

Biz Sizi Arayalım!

Sorularınıza anında yanıt alın